Translate

poniedziałek, 23 marca 2015

Książka na wiosnę

Dni coraz dłuższe, na drzewach pojawiły się pąki i niebawem więcej czasu będziemy chcieli spędzać na świeżym powietrzu. Warto wtedy mieć ze sobą, jakąś ciekawą lekturę. Jeśli ktoś się waha, co wybrać z nadmiaru tytułów zalegających na półkach księgarni, można wesprzeć się książkami nominowanymi w plebiscycie Najlepsza książka na wiosnę. Warto też zagłosować, tym bardziej, że są do rozdania ciekawe nagrody. Z mojej strony, chciałabym zachęcić do oddania głosu na:

Kategoria romanse:Jocelyn Minton jako mała dziewczynka traci matkę, a kiedy jej ojciec zakłada nową rodzinę, czuje się zagubiona i samotna. Jej jedyną radością są spotkania z Edilean Harcourt. Stara panna pokazuje małej Joce wspaniałości świata i uczy wielu nowych rzeczy. Kiedy panna Edi umiera i zostawia jej w spadku tajemniczy stary dom w Wirginii, okazuje się, że wiele spraw wygląda inaczej niż myślała. Przyjaciółka miała wiele sekretów, które Jocelyn dopiero teraz zaczyna odkrywać. Jedzie do rodzinnego miasta panny Edi, żeby poznać nie tylko jej przeszłość, ale, według zapowiedzi przyjaciółki, także miłość swojego życia. Lawendowy poranek to książka, obok której trudno przejść obojętnie. Pozostaje w pamięci na długi czas.

Wyd. Lucky

Kategoria powieści obyczajoweSwoich wczasów w przepięknie położonym Pensjonacie „Czerwone Maki” z całą pewnością nie zapomni Beata, główna bohaterka powieści. Przymusowy wyjazd nie zapowiadał się niezwykle: samotne wczasy, które zapewne przyjdzie jej spędzić w gronie równie znudzonych jak ona wczasowiczów. Rzeczywistość jednak przerosła jej najśmielsze oczekiwania. Wszystko dzięki przepięknej, zabytkowej porcelanie w czerwone maki, która kryje w sobie niezwykłą tajemnicę, a osobie, która ją odkryje, przyniesie bogactwo albo… śmierć! Beata trochę przez zbieg okoliczności, trochę przez swoją dociekliwość, zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę, w którą zamieszani są groźni przestępcy. Okazuje się, że na majątek dawnych właścicieli rezydencji czyha więcej osób, niż mogłaby przypuszczać. Bohaterka będzie się zmagać nie tylko z rozwiązywaniem zagadki porcelany, ale także ze swoimi uczuciami do pewnego przystojnego i bardzo pociągającego mężczyzny. Czy Beacie uda się rozwiązać tajemnicę niezwykłej porcelany? Kto z wczasowiczów okaże się godny zaufania na tych coraz bardziej niebezpiecznych wakacjach? Kim tak naprawdę jest mężczyzna, którego spotkała w Pensjonacie?
Ta książka zaskakuje i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony!

Wyd. Lucky

Owocnej zabawy życzę!


1 komentarz:

  1. :) Nad "Pensjonatem..." się zastanawiałam. Następnym razem poproszę w paczce od wydawnictwa o ten tytuł :) Och.....A wiosna...po prostu bajka :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń